Desať z ich štrnástich zamestnancov je zdravotne znevýhodnených, lebo trnavská firma AfB sa zameriava hlavne na ich zamestnávanie. Má aj silnú previazanosť na vylepšovanie životného prostredia, podnik totiž repasuje staršie a pokazené notebooky, počítače a inú IT techniku, a znižuje tak objem odpadov. A to pätinu opravenej techniky nepredáva, ale ju poskytuje zadarmo žiakom z detských domovov, deťom zo sociálne slabších rodín a rôznym neziskovým organizáciám.
Pomoc hendikepovaným, ochrana prírody i dobročinnosť sú tak dominantným biznis modelom tejto firmy.
Mohlo by sa zdať, že aj sama musí žiť len z peňazí od darcov, no opak je pravdou. Ako firma so štatútom sociálneho podniku má síce časť miezd zamestnancov hradenú štátom, ale zároveň je jej biznis model aj mimoriadne výnosný. Za posledné dva roky totiž premenila na čistý zisk zhruba každé tretie získané euro. Predvlani pri tržbách 609-tisíc eur spoločnosť AfB zarobila 208-tisíc eur, vlani pri tržbách 643-tisíc eur zarobila 183-tisíc eur.
A to tretinovú ziskovosť dosahuje v krajine len pár desiatok firiem. AfB sa ocitlo v zostave, ktorú tvoria hlavne najúspešnejšie slovenské IT firmy a energetické či technologické spoločnosti.