Diskusia s JankaDCA, Rusko, USA

Janka:

Z 239 rokov svojej existencie viedli Spojené štáty 218 rokov s niekým vojnu! Len 21 rokov počas celej svojej histórie nebojovali USA so žiadnou krajinou sveta, teda len necelých 9% zo svojej histórie prežili bez krviprelievania! Za posledné storočie neviedli s nikým vojnu „až“ 11 rokov, a to najmä kvôli hospodárskej kríze, ktorá vypukla v 30. rokoch 20. storočia a veľmi tvrdo zasiahla najmä rozvinutý západný svet. V 19. storočí to bolo len 8 mierových rokov. Za 24 rokov 18. storočia šlo dokonca len o dva mierové roky. No v globále za celú svoju existenciu nevydržali Spojené štáty ani jednu celú dekádu bez vojny! Každý americký prezident viedol počas svojho prezidentovania nejakú vojnu a od roku 2001 sú USA v permanentnej vymyslenej vojne proti terorizmu, ktorej koniec je v nedohľadne a ktorú využívajú ako zámienku na napádanie suverénnych nezávislých krajín sveta!
Nech sa páči, tu je zoznam krajín, s ktorými viedli Spojené štáty vojnu počas celej svojej histórie

http://www.prisonplanet.com/america-has-been-at-war-93-of-t

Tak kto je tu agresor? Rusko, ktoré sa posledných sto rokov skoro neustále bráni pred zahraničnými, najmä americkými provokáciami alebo USA, ktoré vedú už od začiatku svojej existencie agresívnu imperialistickú politiku a neustále napádajú druhé krajiny?

O vojnových plánoch USA sa v roku 2007 rozhovoril aj americký generál Westley Clark, ktorý odhalil, že pred teroristickým útokom z 11.9.201 prebehol vo Washingtone politický puč, po ktorom prevzali moc do svojich rúk veľmi známe americké „elity“. Už 10 dní po 11. septembri mal podľa Clarka Washington na stole plány na dobytie a ovládnutie siedmych suverénnych krajín sveta, čo sa malo zrealizovať do piatich rokov. Šlo o Afganistan, Irak, Sýriu, Libanon, Lýbiu, Somálsko a Irán. Väčšinu z nich stihli americké vojská zdevastvovať a ich vodcov zavraždiť. Nepodarilo sa im to dodnes len v prípade Iránu a čiastočne Sýrie a Libanonu. Video s Clarkovým odhalením si môžete pozrieť aj tu

https://www.youtube.com/watch?v=an3A3hRA8_M

To, s čím ale USA nerátali bol návrat Ruska, ktoré sa po dvadsiatich rokoch vrátilo na svetovú politickú scénu ako znovuobnovená veľmoc číslo jedna! A tak museli americké „elity“ prísť s ďalším plánom, ktorý sa už dnes naplno snažia realizovať – zničiť Rusko. No to je už aj pre amerických imperialistov a vojnových štváčov prisilná „káva“. Tento cieľ sa im zrealizovať nepodarí nikdy!

Ohľadom tejto témy vám odporúčam pozrieť si toto veľmi výstižné a pravdivé video s názvom Ruský okupant

https://www.youtube.com/watch?v=T65SwzHAbes

Tak čo, ešte stále si niekto myslí, že USA (rozumej americké „elity“) chcú vo svete mier? Oni ho nikdy vo svojej histórii nechceli (možno max za Kenedyho, no všetci vieme, ako nakoniec dopadol). USA totižto počas celej svojej histórie žili a profitovali z vojny a na úkor iných národov, ktoré systematicky ničili a okrádali, a to najmä preto, aby americká ekonomika mohla rásť a aby sa mohli tie pravé západné „hodnoty“ šíriť ďalej do sveta! Tieto hodnoty sa pomaly pretláčajú aj u nás na Slovensku, čo je ďalším z cieľov Spojených štátov. Totálna manipulácia, oblbovanie a degeneráciu národa, šírenie nenávisti, zapredávanie, rozkrádanie, zadlžovanie a postupne totálne ovládnutie jednotlivých krajín Európy! Tento cieľ sa už v Európe naplno realizuje prostredníctvom Európskej únie, ktorá je americkým „dieťaťom“ a sleduje práve vyššie spomínané ciele. Pán Obama, ďakujeme, ale my po takejto „demokracii“ netúžime!

a ešte sa pozri na mapu vojenských základní NATO po svete – sú všade a na mapu tých ruských, potom uvidíš čo je totalita

pre mierový a pokojný život na zemi je mi srdcu blízka ruská „totalita“ nie americká „demokracia“

viď prejavy oboch prezidentov na poslednom zasadaní OSN

ešte poznámka ked sa zrušil Varšavský pakt, bola podpísaná s Gorbačovom zmluva nie o zrušení NATO, ale o jeho ďalšom nerozširovaní. čiže ostal jeden vojenský pakt – načo !!!! Zjavne však západná sloboda má v …… medzinárodné dohody . ešte sa vrátim ku Uhrajine. Bojujú tam proruskí separatisti, nie ruská armáda. Putin má totiž na krku hlavu a v nej zdravý rozum. A posledná otázka . Ktorá „demokracia“ zapríčinila tieto rozvraty a vojny ? a hlavne prečo, sa pýtajme.

Mirko ja Ti nechávam Tvoje názory a Ty buď taký dobrý, nechaj mne tie moje a hlavne skúsme pri komunikácii nepoužívať silné výrazy ako totalita, diktatúra a pod. Nech Ti je vzorom prezident Putin, ktorý svojich protivníkov neuráža a nazýva ich vždy západnými, príp. americkými partnermi, nech si už o nich myslí čokolvek

som nahnevaná, lebo vaša zblnutá generácia nemá tolko chochmesu si uvedomiť že svoje prozápadné kidy môžete prednášať len vďaka Rusom, kto tu zachránil holé zadky tvojim starým rodičom , keby Rusi neukončili II.svetovú vojnu tak tu dnes nie si.Namiesto nekonečnej vďaky za obetované životy si dokážete akurát o nich utierať….. hambite sa

Miro:
Bolo to veľa textu, tak mi moja odpoveď chvíľu trvala, prepáč.

Názory ti nechám, ale keď hovoríš o tom, že Rusi sa sto rokov iba bránia a dejepis hovorí niečo iné, tak mi to nedá a chcem ťa na to upozorniť. Tak isto aj to keď Putin povie že ruskí vojaci sú na Ukrajine ale ty tvrdíš že nie.

* USA a vojna

neviem čo presne tým chceš povedať, kam mieriš? Ak k tomu že „Amerika je zlá“ tak sú aj iné štáty ktoré sú neustále vo vojne s niekým, napríklad aj také Rusko (a nie je tomu dávno čo sme nimi tiež boli okupovaní, nemohli sme cestovať, nepohodlní básnici šli do uránových baní…).
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_Russia

* Rusko, ktoré sa posledných sto rokov skoro neustále bráni pred zahraničnými, najmä americkými provokáciami…

ale prosím ťa, bráni sa? Obrana pred kým boli invázie a okupácie Poľska v 1939 a Československa v 1968, Maďarska v 1956, Estónsko, Litva, Lotyšsko v 1940 a 44, vojny v Izraeli v 1970, Čečensko, Gruzínsko, Ukrajina, Sýria? Kto odštartoval druhú svetovú vojnu s Hitlerom, neveríš tomu že Rusi? Bránia sa na tých cudzích územiach, to myslíš vážne že sa bránia, alebo si to iba od niekiaľ skopírovala?

* video s názvom Ruský okupant

Toto video je zaujímavé, videl som ho. Ale Ukrajinci to vidia trochu inak, spravili k tomu aj video-odpoveď, zaujímavé že oni hovoria že okupant robil veľa zla a krajiny ktoré má pod vplyvom sú na tom zle: https://www.youtube.com/watch?v=qlBUf2xneqU

* Totálna manipulácia, oblbovanie a degeneráciu národa, šírenie nenávisti, zapredávanie, rozkrádanie, zadlžovanie a postupne totálne ovládnutie jednotlivých krajín Európy!

Manipuláciu aktuálne cítim aj z Ruska, neviem či vieš koľko rôznych webov má za jediný cieľ šíriť zafarbené príbehy ktore okrášľujú Rusko. Tiež by ma zaujímalo kto financuje časopis Zem a Vek, jeho financovanie je od začiatku neisté a netransparentné. Počul som o Moskve.

* ešte sa vrátim ku Uhrajine. Bojujú tam proruskí separatisti, nie ruská armáda.

Au au, tak toto naozaj nie. Sám Putin vo svojich prejavoch povedal že tam má armádu, že jej časť teraz sťahuje do Sýrie. Plus výpovede ruských vojakov v novinách ktorí tam boli odvelení. Plus ruských matiek ktoré nedostali peniaze za to že ich synovia padli na Ukrajine. Nie, neveríš tomu že tam je ruská armáda, aj keď to povie sám Putin?

* Ktorá „demokracia“ zapríčinila tieto rozvraty a vojny ? a hlavne prečo, sa pýtajme.

Podľa mňa to bude túžba po moci a ovládaní, a po nerastných surovinách ktoré krajiny v bývalom sovietskom bloku majú. A to platí aj na ruské vojny ktoré som spomenul vyššie.

* keby Rusi neukončili II.svetovú vojnu tak tu dnes nie si

Neviem či si o tom čítala, ale Rusi neboli jedinými v tom víťazstve, vyhrali spoločne s USA, Anglickom, Francúzskom a ďalšími štátmi, takže nie je to iba ich zásluha.

A čo bolo na začiatku druhej svetovej vojny? Pakt Hitlera so Stalinom. Takže im môžeš ďakovať im aj za to že spustili tú druhú svetovú vojnu. Citát z wiki ako spoločne začali inváziu Poľska:


Fakticky si medzi sebou tajne rozdelili sféry vplyvu v Poľsku, ktoré potom 1. septembra 1939 napadlo Nemecko zo západu a o 17 dní neskôr Sovietsky zväz z východu a to napriek tomu, že stále platila poľsko-sovietská zmluva o neútoční. Východ a západ Poľska delili rieky Visla – Narev – San. Táto línia sa volala demarkačná čiara. Išlo o štvrté delenie Poľska v histórii. Pobaltské štáty – Lotyšsko, Estónsko a Fínsko sa podľa dohody dostali do sféry vplyvu ZSSR

https://sk.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Molotov

ahoj, Miro